Akcesoria do kominka bez których nie da rady obejść się żaden właściciel kominka

Posiadacze potrzebnych i pięknych kominków wiedzą, że warto o nie dbać, aby móc cieszyć się nimi przez dekady. Stąd też ciężko obejść się bez przyborów kominkowych, które ułatwiają dbać o ciepło domowe, i to dosłownie mówiąc. Zanim przystąpimy do wyposażania przyda się spojrzeć na listę elementarnych akcesoriów przydatnych w utrzymywaniu wydajnej pracy kominka.
kominek
Napisał: Josh Sherrill
Na podstawie: http://www.flickr.com
Największa ilość różnych odmian przyborów kominkowych potrzebują użytkownicy kominków otwartych, mniej osoby korzystające z kominków wolnostojących lub pieców z wkładami. Akcesoria te znajdują się zwykle blisko kominka ze względu na to, że służą zabezpieczeniu otoczenia przed żarem i są często wykorzystywane i powinny znajdować się w zasięgu ręki. Z tego względu akcesoria, takie jak parawan kominkowy (na przykład: osłona kominka), chroniący przed ogniem z otwartego paleniska, muszą być nie tylko praktyczne, ale zarazem atrakcyjnie wykonane, aby nie psuć efektu wzrokowego.

Polecamy też

Sposób robienia biopaliwa do kominka - z których półproduktów jak i którymi technikami.

nowoczesny kominek
Napisał: Elizabeth Krumbach
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdy z nas marzy o tym, żeby w swoim zaciszu domowym mieć kominek. Natomiast nie każdy może sobie na niego pozwolić. Nie mamy wymogów na zamontowanie owego kominka lub normalnie nie chcemy narażać bliskich na zaczadzenie. Stąd też profesjonaliści w danej branży wyprodukowali biokominki. To odpowiedniki znanych komików przy czym są one znacznie bardziej użyteczne do niejednego mieszkania.


kominek w salonie
Napisał: Arto Brick
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupując kominek należy jednocześnie zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Najbardziej rozpowszechnione, a jednocześnie najbardziej potrzebne, są zestawy kominkowe zawierające stojak z pogrzebaczem, zmiotką i szufelką, które służą do wymiatania pozostałości. Czasami zestawy powiększone są też o szczypce do przewracania szczap drewna. Oczywiście wszystkie elementy można kupić też osobno. Te akcesoria wykonane są przeważnie ze stali lub (zobacz sklep oswietlenie) mosiądzu, dlatego że są to metale odporne na wysoką temperaturę.

Bardzo przydatne dla jednostek, które mają na wyposażeniu kominki otwarte, są parawany kominkowe i ekrany ochraniające. To narzędzia bardzo ważne przy kominkach z otwartym paleniskiem, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zaprószenia ognia rozsypującymi się z kominka iskrami lub wypadającymi rozżarzonymi kawałkami np. opału. Parawany kominkowe są dlatego potrzebne, że bez nich istnieje duże niebezpieczeństwo zagrożenia pożarowego. Rodzajów parawanów, analogicznie jak wymienionych akcesoriów, jest mnóstwo. Mogą być proste, zaokrąglone lub łamane, a wszystko jest zależne od wielkości kominka i naszych potrzeb.

Zazwyczaj wykonane są z jednego lub kilku komponentów wypełnionych zagęszczoną metalową siatką zabezpieczającą. Parawany mogą być także zrobione ze szkła żaroodpornego, ale ich wartość wówczas zwiększa się (oferta). Należy nadmienić, że wybór w tym przypadku jest bardzo urozmaicony przede wszystkim ze względu na prezencję – możemy zaopatrzyć się w parawan kominkowy nieskomplikowany lub z zdobieniami. Trzeba pomyśleć o takim zabezpieczeniu kominka, oprócz standardowych przyborów.
2022-05-13 07:07:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.