Jak przygotować podłoże przed nałożeniem tynku? Można to zrobić dobrze stosując kilka zasad

Stawiając dom oraz robiąc wszelkie prace skupiamy się na wytrzymałości budynku. Każdy element na to zasługuje, nawet imitacja drewna. Jeżeli chodzi o tynki, to ich trwałość jest zależna od tego jak przygotujemy podłoże.


Jedną istotną kwestią jest czas, musimy dać czas budynkowi na osiadanie, które kończy się po okresie pół roku. Ściany też powinny przeschnąć. Przez co unikniemy odpowiednio spękań oraz odparzeń.

Nim zaczniemy czynności tynkarskie musimy przygotować powierzchnie, trzeba zadbać o jego czystość. Później należy je zagruntować, dobrym rozwiązaniem jest użycie siatki zbrojącej. Zadaniem tej powierzchni jest zagwarantowanie odpowiedniej przyczepności, powinno posiadać chropowatą powierzchnię. Co ważne trzeba wyczyścić je z różnych zabrudzeń, pozostałości zaprawy i innych substancji. Luźne oraz słabo trzymające się elementy należy skuć i wyrównać. Powierzchnię płaszczyzny można sprawdzić łatą, trzeba pamiętać by sprawdzać w kilku miejscach. Powierzchnie z metalu i z drewna koniecznie należy pokryć siatką stalową ocynkowaną. Będzie przeciwdziałać to nie tylko odspajaniu ale również powstawaniu rdzy.

elewacja
Napisał: DLH Poland
Na podstawie: DLH Poland
Najczęściej spotykane podłoża są z elementów ceramicznych. Należy przeczekać okres osiadania budynku, to znaczy 2-6 miesięcy. Mury ceglane muszą być zrobione na niepełne spoiny, przez co uzyskamy równą powierzchnię. Podłoże z cegły rozbiórkowej wymaga porządnego oczyszczenia i dobrego zagruntowania. Jeżeli występuje sadza, to należy wykuć pokryte nią cegły oraz wmurować nowe. Podłoże betonowe musi być nierówne, brudne powierzchnie powinny być wyczyszczone wodą ze środkiem czyszczącym.


Takie podłoża możemy tynkować już po okresie 8 tygodni. Podłoża gazobetonowe powinny być dobrze nawilżone, gdyż są w dużym stopniu nasiąkliwe, przez co mogą wyciągać wodę z zaprawy. Jeżeli chodzi o podłoża drewniane, konieczne będzie przykrycie ich siatką stalową (ocynkowaną), podobnie jeśli chodzi o podłoża z metalu.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na wątek podnoszony w powyższym tekście, to wejdź tu maszyny współrzędnościowe - niewątpliwie te materiały też Cię zaciekawią.

W ten sposób przygotowane podłoże nadaje się do przeróżnych rodzajów tynków, jak tynki strukturalne zewnętrzne.

Jakąkolwiek powierzchnie przyjdzie nam przygotowywać pod tynk, musimy pamiętać by robić to dokładnie i z głową. Warto też wybierać tynki strukturalne zewnętrzne firmy Tiserec. Ta dokładność zwróci się w późniejszym czasie, gdy będziemy podziwiać efekty naszego trudu.
2022-12-22 07:32:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.