Które części trzeba uzbroić przy pomocy żelbetu?

Podczas budowy domu w wielu miejscach stosuje się pręty zbrojeniowe. Doskonale wzmacniają one tego typu elementy jak płyty czy też belki. W wypadku budynków z np. pustaków, z betonu zbrojeniowego są ponadto nadproża drzwiowe oraz np. ławy fundamentowe.
Budynek w stylu Art decor
Napisał: Ed
Na podstawie: http://www.flickr.com


W projekcie domu (na rysunkach albo w zestawieniu materiałów) zawarte muszą być informacje odnoszące się do między innymi prętów zbrojeniowych. Dotyczą one zwłaszcza klasy stali, z której powinny być one wykonane. Jest w tamtym miejscu także informacja dotycząca ich kształtu i min. średnicy. Wszystkie dane podane przez biuro projektowe nie mogą być zmieniane ani przez wykonawców, ani przez samego inwestora. Beton zbrojeniowy, zatem żelbet, używany jest do budowy albo całych konstrukcji, albo tylko ich części. Jest to na tyle znane wyjście, że znajduje wykorzystanie w niemalże każdym budynku jednorodzinnym.


dom jednorodzinny
Napisał: FRESH PR
Na podstawie: FRESH PR


Z żelbetu wykonywane są fundamenty, płyty fundamentowe czy też stropy. Co ciekawe, ten materiał stosuje się również w przypadku budynków z drewna. Co poniektóre z nich posiadają również żelbetowe ściany fundamentowe. Nawet jeżeli dom jest wybudowany z np. pustaków czy bloczków, to i tak najbardziej narażone na spore obciążenia elementy konstrukcyjne są najczęściej wzmacniane przy pomocy żelbetu. Wykonane z niego często są także schody czy też tarasy. Ważne, aby do produkcji żelbetu nie stosować prętów, które są zardzewiałe lub zatłuszczone. Poza tym pręty - zapoznaj się z ofertą prętów zbrojeniowych: aner.com.pl/prod/prety-i-siatki-zbrojeniowe - powinny być zabezpieczone przez beton przed ogniem w przypadku pożaru.
Co więcej, zastosowane w żelbecie pręty - atrakcyjna oferta prętów - nie mogą być w nim rozłożone zbyt blisko. Najlepiej tego typu robotę przekazać brygadzie remontowej. Oni zrobią wszystko szybko oraz najlepiej.
2022-12-19 14:04:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.