Taśmy paroprzepuszczalne - najlepszy sposób na uszczelnienie okien!

Zamontowanie okien jest zadaniem, które to najlepiej jest zostawić specjaliście. Nie znaczy to jednak, że nie możemy wykonać tego zupełnie sami. Jak to się okazuje dość często samo wstawienie okna wcale nie jest problemem - o wiele gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.


Powstało parę sposobów na to, jednak nas dziś ciekawi tylko jeden - robienie to na tak zwane "ciepło" z pomocą taśmy - zobacz ofertę taśm nierdzewnych -, którą określa się jako paroprzepuszczalna.


Polecamy też

Nietypowy pomysł na ciekawą aranżację ścian

łazienka
Bardzo oryginalną aranżację wnętrza można stworzyć na naprawdę wiele sposobów. Jednym z nich może być nadanie różnym ścianom bardzo szczególnego oraz ciekawego koloru faktury albo blasku.


Można by to zrobić niezwykle łatwo przy użyciu dostępnych na rynku produktów.


budynek - odwzorowanie
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jak łatwo można się zorientować, napomknięte wyżej taśmy paroprzepuszczalne mają kilka odmian. Trzeba jednak zapamiętać w tym miejscu jedną, dosyć ważną sprawę - te nazywane paroprzepuszczalnymi stosowane są tylko po zewnętrznej stronce okien.

Jeżeli prezentowany post okazał się dla Ciebie wartościowy, to zobacz też ten udostępniony poniżej (http://www.vacuum-tech.pl/sklep/) tu wpis - on także będzie godny uwagi!

Te, które to używamy zaś od wewnętrznej strony, nazywane bywają paroszczelnymi i nie należy ich mylić! tak samo taśmy paroprzepuszczalne, jak również te paroszczelne używamy jednak zawsze przy wmontowaniu okien metodą zwaną "ciepły montaż" - i w zależności od tego, czego potrzebujemy, możemy zastosować taśmy posiadającej tak nazywany "butyl" albo i bez niego, a nawet i takie, które bywają na tak zwanym "pełnym kleju", czy też również i takie, które to posiadają siatkę. Dobrze jest mieć świadomość, iż w uzależnieniu od wybranego wariantu przedział cenowy bywa przeróżny - gdyby jednak spojrzeć na to tak "z góry" cennik za takie taśmy ma możliwość rozciągnąć się od tak naprawdę kilku złotych po nawet około 100 zł.


Oczywiście jednakże nie tylko sam rodzaj taśmy o tym decyduje - bardzo wiele zależy również od jej szerokości, grubości oraz obowiązkowo długości. Te parametry zawsze bywają podane zaraz przed zakupieniem taśmy no i tylko od nas jest zależne, na które się zdecydujemy.
2022-12-19 14:04:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.