Jeśli masz naprawdę niewielką łazienkę, musisz zadbać o idealne wykorzystanie pomieszczenia

Łazienka jest takim wnętrzem w mieszkaniu, które powinno być zaprojektowane nie tylko pięknie, lecz także i komfortowo. Dużym sprawdzianem umiejętności jest urządzanie maleńkiego wnętrza, w którym trzeba właściwie wykorzystać każdy cenny metr kwadratowy.
moja łazienka
Napisał: Magnus Hagdorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mała łazienka (wyposażenie łazienek) - duże wyzwanie

Polecamy też

Miasto Warszawa – idealnym terenem pod inwestycje?

Napisał: krakow4u.pl
Dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości wciąga nowych inwestorów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Oprócz inwestorów kupują również osoby nie posiadające doświadczenia na rynku nieruchomości i nie znające praw w nim rządzących. Jednakże bardzo często ich decyzje są na tyle roztropne i przemyślane, a rozkręcona działalność przynosi zyski, iż należałoby zadać sobie pytanie - jak oni to robią?


Projektując niewielką łazienkę, warto bardzo skrupulatnie wszystko zaplanować. W pierwszej kolejności należy zdecydować, które elementy wyposażenia okażą się potrzebne. Trzeba zdecydować, czy zbudować wannę czy prysznic, jeśli zaś poważy się na tę drugą możliwość, potrzebna okaże się także umywalka. Przeróżne kształty brodzików oraz wanien stwarzają sposobność, by dokładnie dostosować się do niekomfortowych przestrzeni małych łazienek i wykorzystać ich każdy kąt.

łazienka z toaletą
Napisał: Urbane Apartments
Na podstawie: http://www.flickr.com
Meble łazienkowe to mają znaczenie dla aranżacji pomieszczenia

Sporo osób ma wątpliwości, czy meble łazienkowe są rzeczywiście potrzebne. W przypadku małych łazienek nie można pozwolić sobie na bogate umeblowanie, ponieważ nie ma na to przestrzeni. Z drugiej strony nie da się pozwolić sobie także na brak szafek, gdyż pozostawione na wierzchu przedmioty, kosmetyki i detergenty sprawią, iż łazienka będzie zagracona i wizualnie jeszcze zmniejszy swą powierzchnię - Dobrym pomysłem okaże się na przykład szafka z umywalką, gdyż posiada ona dwie funkcje: stanowi podstawę pod wyposażenie sanitarne i jest wykorzystywana do przechowywania przedmiotów niezbędnych w tym pomieszczeniu: kosmetyków, artykułów kosmetycznych czy ręczników.

Szafka z umywalką może być modna

Urządzając łazienkę, trzeba postarać się, aby wszystkie elementy wyposażenia estetycznie ze sobą wyglądały oraz tworzyły elegancką całość. Nawet zwyczajna szafka z umywalką może zachwycać modnym designem. Pośród łazienkowych mebli uwagę przyciągają szafki na wysoki połysk, z drzwiczkami lub szufladami - zobacz całość na tej stronie. Ich kolor można dostosować do pozostałych mebli albo odcieniu, w którym wykonana jest łazienka. Istotne, by łazienkowe meble były odporne na działanie wody, ponieważ tylko wówczas mają szansę zachować piękno oraz formę na wiele lat.
2022-08-05 08:03:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.