Jaką blachę warto kupić, gdy konstruujemy dach?

Gdy jesteś na etapie budowy lub remontu domu wolnostojącego, być może szukasz dobrego materiału na dach. Często korzystnym rozwiązaniem jest użycie blachy trapezowej, płaskiej albo blachodachówki czy płytek dachowych.


Te ostatnie znakomicie się mogą nadawać w wypadku domów utrzymanych tak w stylu konserwatywnym, jak i nowoczesnym. Zanim jednak kupisz konkretny materiał, sprawdź wcześniej także inne czynniki niż jedynie cenę, okres gwarancyjny czy warunki przewiezienia. Bardzo ważne są bowiem również tego typu kwestie jak m.in. grubość blachy (im okaże się grubsza, tym cięższa, lecz również stworzy sztywniejsze pokrycie). Grubość powinna być w przedziale 0,5-2,5 milimetra. Ponadto ważny jest rodzaj antykorozyjnych zabezpieczeń. Ta sprawa dotyczy blachy stalowej, gdyż może być ona obłożona alucynkiem lub może być ocynkowana. Z punktu widzenia inwestora, lepszym wyjściem jest blacha obłożona alucynkiem.


Polecamy też

O czym musimy pamiętać ocieplając dach oraz który surowiec dobrać?

jak wykonać ocieplenie poddasza
Napisał: Marc Willmore
Na podstawie: http://www.flickr.com
W sztuce konstrukcyjnej to poddasze jest wyjątkowo podatne na niedoskonałości wykonania. Wystarczy jedynie wykorzystanie niepoprawnego systemu powłok izolujących, by narażać poddasze na rozwój grzybów oraz zbutwienie drewnianych elementów dachu.


Żeby ustrzec się przed drogą czynnością zamiany ocieplenia takiego fragmentu domu wolnostojącego, należałoby dowiedzieć się jak wykonać Ocieplenie poddasza i jaki surowiec do tego wybrać.


małe łazienki slider
Napisał: Sanitec KOŁO
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg


Istnieje ponadto inna sprawa, o której warto pamiętać.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To kliknij i zobacz, co ma solidna strona (http://www.suninvest.pl/oferta/pompy-ciepla/) - odnajdziesz tam równie fascynujące dane.

W różnego typu cennikach najczęściej serwowane są 2 różne wielkości dotyczące arkuszy blachy profilowanej. Chodzi tu o całkowitą oraz efektywną powierzchnię krycia. Zdecydowanie bliższa stanu faktycznego jest naturalnie powierzchnia efektywna, gdyż dotyczy faktycznego zużycia materiału. W praktyce jest to szerokość arkusza pomniejszona o zakładki, które są potrzebne do prawidłowego przykrycia połaci dachu.


Trzeba mieć świadomość, że jest to bardzo istotny punkt w budżecie, dlatego też musimy dokonać trafnego wyboru. Istnieją 4 bardzo często wykorzystywane rodzaje metali: stal, aluminium oraz miedź albo stop cynku oraz tytanu.
2022-12-24 07:51:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.