Narzędzia na przykład do auta

Jak wiadomo w obecnych czasach chcemy mieć wszystko, co najfajniejsze. Dodatkowo nauczeni na błędach doskonale rozumiemy, że nie każdą śrubę w aucie powinniśmy wkręcać na siłę, aż poczujemy opór. Wiemy, że przy niektórych trzeba wyczucia. Co jednak, gdy tej intuicji brakuje?

Odpowiedź jest krótka, potrzebne nam będą klucze dynamometryczne. Klucze tego rodzaju są idealne do przykręcania czułych śrub. Klucze te najczęściej używamy by dokręcić głowicę, a mogą się one też okazać przydatne kiedy chcemy dokręcić koło. Tak, więc jeżeli nie posiadamy jeszcze w naszym zestawie klucza tego typu to, czym prędzej powinniśmy się w niego zaopatrzyć. Klucz dynamometryczny pozwala nam ustawić właściwy moment, to znaczy, kiedy będziemy dokręcać śrubę dotrze do nas specyficzny dźwięk, który mówi o tym, że śruba (zobacz śruba z uchem od www.eogniwa.pl) jest właściwie przykręcona. Wtedy powinniśmy przestać kręcić i położyć klucz na bok. Polecamy wkłady filtrów sprężonego powietrza. Szybko i bez zbędnych problemów dokręcimy nawet te najbardziej delikatne i czułe śrubki. Każdy klucz jest inny
osuszacz powietrza
Napisał: Klimatop
Na podstawie: www.klimatop.pl
Wiadomo, że wiele ludzi uważa, że klucz dynamometryczny nie jest im do niczego potrzebny. Ale są to Ci, którzy nie do końca rozumieją jak go używać i dlaczego w ogóle został stworzony. Tak, więc został on wypuszczony po to byśmy dokręcali śruby z taką siłą, jaką wymaga producent poszczególnych sprzętów np osuszacze adsorpcyjne. Sporo osób już pewnie nieraz się przekonało, że dokręcanie śruby na maksa może prowadzić do jej zerwania. Niestety często okazuje się to dość drogą sprawą. To kolejny powód dla którego warto zainwestować w klucz, który poprawia pracę. Klucze dynamometryczne przez właściwe ustawienie pozwalają na idealne dokręcenie śruby.


Polecamy też

Jak dobrać pług do swoich wymagań? Nasze podpowiedzi

Chłodziarka laboraroryjna
Napisał: Liebherr
Na podstawie: www.donserv.pl
Mimo że do Polski przyszła już moda na bezorkowe uprawianie ziemi, pług ciągle jest jednym z głównych narzędzi w gospodarstwach rolniczych. Narzędzie, jakie zostało wynalezione około 5 tysięcy lat temu, jest wciąż modyfikowane, różnorodność na rynku jest coraz większa, więc wybór pługa staje się coraz mniej prostą czynnością.

A jeśli nie mamy pewności, czy dobrze dokręcona jest śruba możemy znowu ustawić moment i sprawdzić, w którym momencie słyszymy znajome „klik”. Na pewno sporo ludzi wozi klucz dynamometryczny w bagażniku. Te osoby już wiedzą, że warto wykorzystywać narzędzia, które mogą ułatwić funkcjonowanie.

Ciekawe dane na opisywany temat poczytaj również (http://www.c-l.pl/dodatki-do-produkcji/) pod tym linkiem. Jest tam wiele interesujących danych, które okażą się niesamowicie wciągające.

Nowość: osuszacze sprężonego powietrza. Ale, jeżeli nie chcemy kupować klucza, to przynajmniej, gdy będziemy chcieli „mocować się” z głowicą silnika weźmy od sąsiada klucz dynamometryczny, by wszystko było okej przy dokręcaniu. Możliwe, że z czasem sami się przekonamy do tego sprzętu, lub ktoś da nam w podarku klucz i zostaniemy zmuszeni do tego, by zacząć go używać.
2022-08-18 12:45:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.