Co mają skrzynki gazowe i z jakiego materiału są zrobione?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego jest zobowiązany do odpowiedzialności prawnej za swoją nieruchomość, w ramy jakiej wchodzą m.in. różnego rodzaju instalacje.


Jedną z nich jest sieć gazowa, której częścią jest specjalna skrzynka.


Jest ona bardzo ważnym składnikiem instalacji gazowej.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym interesującym wpisem? Fantastycznie. Tym samym zachęcamy - kliknij w link pojemnik z otwieranym dnem i przejdź do kolejnej witryny po szczegóły.

Zawiera ona tego typu elementy jak m.in. główny zawór czy też gazomierz (choć czasami jest on montowany koło szafki). Dowolna z w/w części powinna być zgodna z właściwymi normami. Przykładowo zawór, który jest odpowiedzialny za doprowadzanie gazu do odbiorcy, musi być w szczególny sposób zabezpieczony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Ponadto powinien się on znajdować we właściwej odległości (min. 0,5 metra) od drzwi czy też poziomu terenu. W rzeczywistości jednak zaleca się o 100% powiększyć tę odległość.włącznikach (polecamy notabene)Surowcem, z którego został zrobiony taki zawór powinien być brąz lub mosiądz. Poza tym szafka gazowa zawiera reduktor, który jak sama nazwa sugeruje, służy do redukowania ciśnienia, które powinno być na poziomie ok. 5 kPa. Pozwala to na obsługiwanie znajdujących się w domu urządzeń.


Polecamy też

Jakim sposobem zabezpieczyć się przed brakiem fazy w ogródku?

supermarket
Napisał: Random Retail
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś nie wizualizujemy sobie życia bez energii elektrycznej. Zasilane tak jest już niemal wszystko, co powoduje, że jesteśmy w dużym stopniu uzależnieni od dostępu do sieci elektrycznej.


stropy
Napisał: Raymond Zoller
Na podstawie: http://www.flickr.com


dom jednorodzinny
Napisał: Robert Konieczny
Na podstawie: Reynaers Polska


wzór
Napisał: Henrik Mayor
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sama skrzynka powinna być co najmniej 10 m od budynku wielorodzinnego. W wypadku tych wolnostojących dozwolone są większe odległości, w tym montowanie skrzynki na linii płotu. Najważniejsze jest zapewnienie do niej wygodnego dostępu. Na rynku istnieją wersje wolnostojące, do montowania we wnęce czy też na murze budynku. Szafka gazowa może być wykonana z metalu, tworzyw sztucznych czy laminatu.


Zazwyczaj oferowane są w odcieniu żółtym. Jednak absolutnie nie musiałaby taka być. Może być pomalowana przez wytwórcę na wybrany kolor pasujący do przykładowo budynku.
2022-01-26 12:40:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.