Osuszacze i sprężarki powietrza, czyli urządzenia przy pomocy których najlepiej funkcjonują odpowiednie dziedziny przemysłu

Takie urządzenia są niezbędne tam, gdzie ważne jest osuszanie powietrza w różnych procesach technologicznych, przykładowo, w magazynach, gdzie niezbędne jest utrzymanie niezbyt wysokiego poziomu wilgoci. Chodzi o miejsca, w których przechowuje się produkty i materiały, które mogą być narażone na wilgoć.

W takich miejscach niezbędna jest więc pomoc takich właśnie urządzeń, jak sprężarki powietrza, osuszacze sprężonego powietrza, ale przede wszystkim temat naszego artykułu osuszacze adsorpcyjne.

Osuszacze adsorpcyjne znajdują zastosowanie właśnie tam, gdzie trzeba zlikwidować zbierającą się wilgoć. Możemy to osiągnąć przy pomocy zjawiska adsorpcji. Adsorpcja to gromadzenie się na powierzchni ciał stałych gazów i płynów. Kiedy siła przyciągania cząsteczek adsorbentu jest odpowiednio duża, to cząsteczka z powodzeniem przyczepi się do jego powierzchni. Materiały posiadające zdolność adsorpcji wilgoci określamy desykantami, zaś najczęściej stosowane desykanty to aktywowany tlenek aluminium, żel krzemionkowy lub chlorek litu.
kompresor śrubowy
Napisał: Ole Bendik Kvisberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


W zależności od różnorodnych czynników, czyli od wykorzystywanej technologii i desykantu mogą osuszyć powietrze w dość znacznym stopniu. Można wyróżnić dwa podstawowe typy tych urządzeń. Jedne z nich to osuszacze adsorpcyjne powietrza atmosferycznego. Znajdują zastosowanie tam, gdzie musimy osuszyć powietrze w różnorodnych procesach technologicznych, a jednocześnie w magazynach, w których wymagany jest niezbyt wysoki poziom wilgotności. Znajduje zastosowanie sporej liczbie gałęzi przemysłu, przykładowo w przemyśle farmaceutycznym, energetyce, chłodnictwie czy spożywczym.


Polecamy też

Sprężone powietrze bardzo często używana energia – skąd się bierze i jak wytworzyć stosowną własność i czystość.

osuszacz powietrza
Napisał: Klimatop
Na podstawie: www.klimatop.pl
Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej stosowanych mediów wraz z prądem, gazem i wodą. To powietrze, które utrzymywane jest pod ciśnieniem. Ma ono dużo zastosowań w wielu narzędziach używanych w życiu codziennym. Aczkolwiek do jego wyprodukowania i podtrzymania pod właściwym ciśnieniem potrzebny jest trafny sprzęt.

Niska wilgotność jest tutaj konieczna, to dzięki niej jesteśmy w stanie mówić o odpowiedniej jakości wyrobów. Pozostałym rodzajem jest osuszacz adsorpcyjny sprężonego powietrza. Niszczy on wilgoć z powietrza pod ciśnieniem. Polecamy kompresory Pneuma. To dość często używany element układu uzdatniania powietrza, jakie jest tworzone przez sprężarkę. Najbardziej znaczne zastosowanie ma w warsztatowych i przemysłowych aplikacjach, bo one wymagają osuszonego i sprężonego powietrza. I tak istotnie to się prezentuje, w zależności od wielu czynników, te dwa typy sprężonego powietrza odpowiadają za wymierne wyniki i jakość wyrobów. W każdej zresztą branży są tego typu urządzenia, które w sposób dobry, a co najbardziej istotne skuteczny wspomagają właściwe procesy.

Jeżeli ten wpis Cię zaciekawił, to również ta polecana strona (http://www.domymax.pl/) będzie dla Ciebie równie atrakcyjna więc kliknij na nią.

To dzięki nim między innymi wszystko może działać prawidłowo.
2022-12-08 08:00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.