W jaki sposób ułożyć bez niczyjej pomocy kostkę brukową - samouczek.

Czy miałaś chęć zrobić bez niczyjej pomocy chodnik prowadzący do twoich drzwi wejściowych lub schody z kostki granitowej? Nauczymy Cię jak łatwo

perspektywa - dom
Napisał: Karen Eliot
Na podstawie: http://www.flickr.com
dobrać kolor i z jakimi problemami wiąże się samodzielne układanie.

odzwierciedlenie - dom
Napisał: Björn S...
Na podstawie: http://www.flickr.com
By wybrać jaki odcień musi mieć kostka granitowa, fajnie jest poznać barwy w jakich istnieją w przyrodzie skały granitowe - kostka granitowa świetnie się sprawdza. Barwa jest zależne od minerałów jakie wchodzą w skład skały. Granit jest wielce uniwersalny, ponieważ występuje w powyżej 57 różnych kolorach, oprócz tego nie ma dwa takie same fragmenty tej skały, gdyż na jej teksturę i strukturę wpływają czynniki naturalne, występujące pod ziemią. Lecz to jedynie odejście od tematu. Najczęściej kupowanymi są granity charakteryzujące się małym uziarnieniem, z przeważającą domieszką kwarcu, który decyduje o twardości i wytrzymałości na ścieranie, przez co kostki mają odcień bardziej biały. Jak najbardziej jeśli pragniesz dobrać kostkę pod kolor przykładowo dachu kompletnie nie musisz przejmować się mniejszą wytrzymałością, gdyż nawet te najsłabsze trwałe granity są w stanie wytrzymać do stu lat. Omówmy kolejny temat artykułu, jakim jest własnoręczne ułożenie nabytej przez Ciebie kostki. Nie musisz mieć żadnych rysunków architekta, wszystko możesz zrobić na bieżąco. Wpierw potrzebujesz wytyczyć na gruncie dwie równoległe do siebie linie lub jeżeli wolisz mieć chodnik o bardziej nieregularnych lub imitujący wygląd strumienia narysuj cokolwiek sobie wymarzyłeś. Kolejny etap jest bardziej skomplikowany, należy wybrać za pomocą łopaty około 30 centymetrów gruntu oraz wypełnić na grubości dwudziestu centymetrów powstały dół.


Później musisz zasypać całość mieszanką piachu i cementu w stosunkach 1:1,5. Wszystko zagęszczać zagęszczarką płytową o masie co najmniej dwieście kilogramów przez dwie do 3 godzin. Przez cały okres pilnujesz, by był zachowany poziom - Grażyna Hyżyńska. Pomimo że użyłaś mieszankę z cementem, nie polewaj bazy wodą.

Należy wiedzieć, iż krawężnik kładziesz przed wsypaniem dołu i betonujesz. Tak naprawdę kostkę granitową kładziesz na końcu, ciągle dbając o zachowanie poziomu. Po pierwszym deszczu, całość się utrwali. Przejdźmy do tematu jak wybudować schody - www.hyzynski.pl/oferta/schody-granitowe/ - granitowe. Nie należy to do łatwych rzeczy, jeżeli rzeczywiście chcesz zbudować je bez niczyjej pomocy, mimo to potrzebować będziesz projektu technicznego. By zbudować schody z kostki musisz przede wszystkim ustalić odpowiednie miejsce, wyliczyć ilość schodków, ich wysokość oraz szerokość i wielkość kąta nachylenia całych schodów. Reszta wykonujemy podobnie jak przy chodniku.

Samodzielne kładzenie kostki przed własnym domem


nie należy do łatwych prac, ale pozwala oszczędzić pieniędzy zapewnia wiele satysfakcji z wykonanej roboty.
2022-03-24 07:43:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.