Sklejka z drewna – drewniane konstrukcje i ich plusy

Drewno od zawsze jest materiałem pożądanym, stosowanym do budowy rozmaitych konstrukcji i artykułów. Nic w tym dziwnego, ponieważ charakteryzuje się ono licznymi zaletami. Przede wszystkim jest to materiał lekki, a jednocześnie stabilny, więc wykorzystuje się je do przygotowywania przeróżnego rodzaju konstrukcji.
przejdź so strony www
Napisał: Walter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drewno ma interesującą fakturę, w zależności od gatunku drzewa z jakiego uzyskuje się surowiec. Na dodatek nie przewodzi ciepła, jest więc także dobrym izolatorem. Ponadto, posiada również specyficzny zapach, dlatego elementy w mieszkaniu wykonane z drewna można wykorzystywać do celów dekoracyjnych i wykończeniowych. Bardzo istotne jeśli chodzi o drewno jest to, że powszechnie wykorzystuje się także jego odpady pochodzące z obróbki. Służą one między innymi do budowy płyt pilśniowych czy na przykład sklejki.

Polecamy też

Powrót mody na lite drewno. Co warto wiedzieć?

drewniany parkiet
Napisał: tetue
Na podstawie: http://www.flickr.com
We współczesnych trendach związanych z wykańczaniem i meblowaniem mieszkań i domów trudno nie zauważyć wracającej mody na lite drewno. Tego typu zmiany wynikają głównie ze znudzenia produktami drewnopodobnymi proponowanymi w sklepach sieciowych. Z biegiem lat standard życia w naszym kraju się poprawia, przez co ludzie są zamożniejsi i stać ich na więcej.


Sklejka posiada szerokie zastosowanie i to w rozmaitych dziedzinach. Popularna jest między innymi sklejka lotnicza - zobacz to, którą wykorzystuje się w lotnictwie, na przykład przy konstruowaniu szybowców. Jest to produkt, który powstaje ze sklejenia cienkich warstw drewna. Najczęściej środkowe warstwy składają się z elementów drewnianych o niższych właściwościach wytrzymałościowych i tańszych.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu i kliknij w odnośnik znajdujący się tu.

Jest ona równocześnie bardziej odporna na wilgoć, jako że sklejana jest klejem odpornym na działanie wody. Ponieważ ma lekką wagę bez problemu można ją stosować także w modelarstwie i wykonywać z niej modele samolotów czy rozmaitego typu makiety.

pokój
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oczywiście sklejka poddana solidnej obróbce ma duże zastosowanie również do produkcji mebli domowych i biurowych. Wykonuje się z niej różne elementy konstrukcyjne, jak półki, tylne ścianki szaf, jak również pojemniki, ramy i tym podobne. Meble stosowane w domach czy biurach nie podlegają czynnikom atmosferycznym jak niska temperatura, czy opady deszczu, dlatego sklejka może być sukcesywnie wykorzystywana do ich produkcji bez obawy o szybkie uszkodzenie materiału. Jakość mebla czy innej konstrukcji wykonanej ze sklejki w znacznej mierze zależy od gatunku drewna z jakiego została ona zrobiona. Stąd też zanim zakupimy tego typu surowiec, przeanalizujmy z jakiego gatunku drewna producent przygotował sklejkę. Pamiętać należy też, żeby odpowiednio pielęgnować tego rodzaju meble.
2022-09-04 08:01:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.