W jaki sposób rozmieszczać artykuły w lodówce, ażeby najdłużej zachowały świeżość?

Zmrożone masło i owoce, zbyt szybko popsuta kiełbaska - takich przygód można uniknąć. Wystarczy opracować należyte położenie produktów w lodówce. Prawidłowy układ artykułów zgodny z zasadami to najlepsze podejście. Dzięki niemu zapewnimy produktom świeżość i smak przez dłuższy czas, a jednocześnie unikniemy marnowania pokarmu powodowanego niewłaściwym składowaniem.
W odpowiednio zagospodarowanej lodówce panuje określona hierarchia. Jest tak, ponieważ wewnątrz chłodziarki najczęściej zachodzą pewne różnice temperatur. Najwyższa półeczka jest najcieplejszym punktem, stąd powinna zostać zarezerwowana dla produktów o długiej trwałości, np. żywności składowanej w słoikach. Na górze lodówki warto ulokować dżemy bądź warzywa zamknięte w szczelnych opakowaniach. Powierzchnia na górnych półkach nadaje się też rewelacyjnie do przechowywania ciast takich, jak choćby serniki, które wymagają chłodzenia, ale nie bardzo niskich temperatur.
Urządzenia chłodnicze
Napisał: Emilian Robert Vicol
Na podstawie: http://www.flickr.com


Poniżej, na środkowych półeczkach możemy składować żywność o mniejszej trwałości. To idealne miejsce na dania, które planujemy odgrzać w najbliższej przyszłości. Możemy umieścić tutaj także produkty takie jak nabiał (śmietana), które wymagają składowania w temperaturze mniejszej aniżeli 5°C. Najzimniejsze miejsce, a więc najniższe półeczki, powinniśmy przeznaczyć na pożywienie, jakie psuje się najprędzej. Tu warto ulokować ryby, mięso i wędliny, a również pokrojone owoce czy jarzyny jak też artykuły w otwartych opakowaniach. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie tu rzeczy, po jakie sięgamy najczęściej. Dzięki temu, iż znajdować się będą w łatwo dostępnym miejscu, ograniczymy czas, w jakim będą otwarte drzwi schładzarki. Będzie to korzystnie wpływało na kondycję naszej lodówki. Jeśli jednak chłodziarka ulegnie awarii, wystarczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: naprawa urządzeń chłodniczych Warszawa. Dodatkowe informacje o serwisie lodówkek.


Polecamy też

Zanim weźmiemy się za odnowienie domu lub stylizację nowego - czyli jak dobrze zaprojektować pomieszczenie kuchenne.

jadalnia
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najistotniejszą kwestią przed przygotowaniem się do wystroju kuchni, jest szczegółowe scharakteryzowanie i zaplanowanie środków finansowych na odnowienie oraz postanowienie czy sami chcemy stylizować kuchnię, czy może powierzymy to specjaliście, ale powinniśmy nie zapominać, że jest to nadplanowe dociążenie budżetu.


Przegródki jak też szuflady mieszczące się na samym spodzie chłodziarki określone są na świeże jarzyny, takie jak sałata jak też np. owoce cytrusowe. Najnowocześniejsze rodzaje chłodziarek mogą dysponować odrębną regulacją temperatury w półeczkach. Dobierana niezależnie od reszty schładzarki temperatura pozwala idealnie dobrać warunki w przegródkach do artykułów w nich przechowywanych. Możemy dzięki temu np. szybko schłodzić trunki, lub wino.
2022-12-22 07:22:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.