Jak bezpieczne kupić nowe mieszkanie? Na co zwrócić uwagę? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze?

Jak mamy w planach zakupić mieszkanie to zawsze trzeba pamiętać o wielu koniecznych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je kupić bez żadnych komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do sytuacji, jak chcemy nabyć mieszkanie, jakie jest jeszcze budowane. Nim podpiszemy umowę z deweloperem najlepiej dowiedzieć się o najważniejszych rzeczach.
malowidło - dom
Napisał: Alejandro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Faktycznie musimy pamiętać, że kiedy powierzamy pieniądze firmie deweloperskiej to trochę ryzykujemy. Należy więc liczyć się z tym, że firma zbankrutuje, a my stracimy oszczędności, jakie włożymy w budowę naszego domu. Na pewno w jeszcze gorszej sytuacji są osoby, jakie wezmą na nią kredyt, ponieważ z mieszkania nic nie będzie, zaś spłacenia zostanie wielki dług. Tak więc nowe mieszkania są bardzo zachęcające i to nie dziwi, lecz kupować musimy z głową i w tym wypadku nie istnieją żadne wątpliwości- zobacz .


fotka - dom
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Całe szczęście jednak bankructwa w branży deweloperskiej nie są jakieś bardzo częste, to raczej niechlubne przypadki, o których mówi się dość sporo w mediach. Z tego względu też może stworzyć się fałszywy obraz, jakby za każdym razem miało coś się stać. Jednakowoż takiego ryzyka nie można wykluczyć i zawsze musimy być uważni, szczególnie, że sprzedaż mieszkań w tym obszarze rynku jest dosyć powszechna- sprzedaż mieszkań na osiedlu Nasz Gaj. Z pewnością ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie pieniędzy można zmniejszyć, bo od pewnego czasu obowiązują przepisy, jakie ochraniają nabywcę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Te przepisy zobowiązują deweloperów do otwarcia w banku rachunku powierniczego, na jaki powinny trafiać pieniądze każdego który nabywa mieszkanie jeszcze na etapie budowy.

Jak chcemy mieć spokój najbardziej korzystnie znaleźć inwestycję z rachunkiem zamkniętym. Po zapłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero w takiej sytuacji, jak już będzie zawarty akt notarialny jaki przenosi na nas własność mieszkania.

Szukasz przykuwającego wzrok artykułu, który omawia pożyteczne kwestie? Jeśli tak, to kliknij tutaj, gdyż niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy ten tekst.

To więc znaczy, iż deweloper musiałby sfinansować budowę samodzielnie albo za pomocą kredytu. Może być jednakże też tak, że rachunek będziemy mieć otwarty, nie zamknięty. W takiej sytuacji bank wypłaci deweloperowi zgromadzone na nim pieniądze, jak roboty postępują. Niestety, taki rachunek nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa, więc korzystniej wybierać dewelopera, który zaoferuje nam rachunek zamknięty.
2022-05-06 07:21:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.