Zanim weźmiemy się za odnowienie domu lub stylizację nowego - czyli jak dobrze zaprojektować pomieszczenie kuchenne.

Bardzo ważną kwestią przed przystąpieniem do wystroju kuchni, jest szczegółowe określenie i rozplanowanie funduszy na remont oraz decyzja czy sami będziemy projektować kuchnię, czy może zlecimy to profesjonaliście, ale powinniśmy pamiętać, że jest to dodatkowe obciążenie funduszy.
wnętrza, mieszkanie, wnętrze
Na podstawie: flickr.com
Nie powinniśmy również zapominać o regułach kuchennej funkcjonalności, czyli takim zaprojektowaniu przestrzeni kuchennej, które pozwoli nam bez skrępowania, wygodnie i przyjemnie wykonywać codzienne czynności kuchenne. Dom i pomieszczenia powinny ze sobą współbrzmieć. Ergonomia jest szczególna, ale nie można zapominać o harmonii, która powinna być dostosowana do naszej mentalności i trybu życia.

Sprawdź produkty kuchenne:łyżeczki do ciast

Polecamy też

Pięknie urządzone mieszkanie zachwyca i aż kusi, aby spędzać w nim więcej czasu

pieniądze
Napisał: Reynaers Polska
Na podstawie: Reynaers Polska
Niejeden z nas pragnie żyć w ładnie urządzonych wnętrzach. Niestety nie każdy ma dobry gust i styl.


Jeśli jesteśmy estetami i uwielbiamy piękne przedmioty, to na pewno chcielibyśmy także, aby nasze mieszkanie było fajne.


Prozaiczne zagadnienia na przykład: odpowiednia wysokość i szerokość blatów, bez zarzutu dopasowana przestrzeń pomiędzy armaturą. Ta kwestia, nie każdemu wydaje się naturalna, a pomieszczenia kuchenne stają się niepraktyczne i nie jesteśmy w stanie się w nich bezproblemowo przemieszczać. Należy pamiętać szczególnie o prawidłowym oświetleniu oraz kolorach pomieszczenia. Przy projektowaniu pomieszczenia kuchennego należy pamiętać o pięciu podstawowych strefach: zapasów, składowania, zmywania, przetwarzania oraz kucharzenia. Strefy powinny znajdować się w kolejności, jedna po drugiej.wnętrza
Na podstawie: flickr.com
Nieobojętne są odległości i określany mianem - trójkąt roboczy, to znaczy chłodziarka, zlewozmywak i kuchenka. Zbyt małe przerwy pomiędzy płytą kuchenną a zlewozmywakiem, a także pomiędzy zlewem a lodówką są bardzo niefunkcjonalne. Z drugiej strony problemem mogą być za duże odległości. Pokonywanie kilometrów pomiędzy lodówką, kuchenką, a zlewem może być dokuczające. Skutecznym pomysłem w przypadku wielkich przestrzeni jest kuchenna wyspa. Z obu stron wokół zlewu powinny być zaplanowane stoły do pracy, które będą służyły do gromadzenia produktów lub (Zobacz też: oczyszczacze powietrza) wykończonych dań.

Szukasz promocji? Zobacz: duży wybór maselniczek
2022-12-10 08:19:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.