Budujemy swój dom: na jakie drzwi się zdecydować?

Niezbędnym elementem nowego domu czy innego lokalu są drzwi wewnętrzne. Ich wybieranie nie jest jednak szybki. Producenci oferują bowiem ich przeróżne typu. Jak je więc powinno się wybierać? Wybierając wymarzone drzwi wewnętrzne naprawdę mało miejsca jesteśmy w stanie poświęcić jednemu z ich naprawdę ważnych elementów, jakim są futryny. Futryny, czyli inaczej ościeżnice służą przede wszystkim jednemu celowi: montowaniu skrzydeł drzwiowych.


dom
Napisał: Sam Beebe
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze dobrane ościeżnice nie tylko sprawią, że zamontowane drzwi będą szczelne. Spełnią także funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Są one możliwe do zakupienia w dwóch typach: przylgowe bądź bezprzylgowe. Ten drugi rodzaj ościeżnic pozwala łatwiej troszczyć się o czystość drzwi. Materiał, z którego się je wytwarza jest dość zróżnicowany. Są one produkowane z metalu, drewna klejonego oraz z płyty MDF. W ościeżnicach bezprzylgowych zawiasy, na których zamontowane są skrzydła drzwi pozostają niewidoczne, są więc bardziej eleganckie. Producenci stolarki drzwiowej oferują nam bardzo zróżnicowane modele drzwi do wnętrz. Dość tradycyjny podział to drzwi lewe i prawe. Wśród modeli drzwi wewnętrznych znajdziemy również modele które nadają się przede wszystkim do montowania w WC i łazienkach. Tego rodzaju drzwi mają zawsze otwory wentylacyjne. Wśród oferowanych modeli drzwi wynajdziemy również drzwi łamane. Wspomniane drzwi łamane zajmują znacznie mniej miejsca niż zwyczajne drzwi z rozwieranymi skrzydłami. Są więc najczęściej montowane tam, gdzie brak miejsca na rozwierane.

Ciekawi Cię skąd czerpiemy wiedzę na opracowany w naszym poście temat? Namawiamy zatem do następnej witryny - tam oczekuje na Ciebie merytoryczne źródło (http://smartvent.pl/).

Niezależnie od tego, na jaki typ drzwi się nastawimy, ich najważniejszym elementem będzie rama. Rama powstaje z płyt MDF lub z klejonego drewna. To, jaki wygląd pozyskują drzwi zależy od rodzaju wypełnienia ramy.

Drzwi wewnętrzne
Napisał: torrez
Coś, co stosuje się naprawdę bardzo często to płyty HDF lub MDF.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (https://biuroinwest.pl/) z pewnością Cię zainteresuje, ponieważ są tam dużo bardzo pożytecznych danych.

Umocowana w ramie płyta jest potem wykańczana drewnianym fornirem, okleiną CPL bądź powlekana warstwą lakieru bądź farby. Producenci oferują również drzwi mające szklane wypełnienie. By było one bezpieczne używa się hartowanego lub laminowanego szkła. Może być ono przezroczyste lub w wybranej barwie. Dzięki temu nie ma trudności z doborem drzwi do wybranego pomieszczenia bez względu na jego styl.
2021-06-08 08:58:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.