Ogrzewanie w domu może niekorzystnie wpływać na Twoje zdrowie. Jak z tym walczyć? Okazuje się, iż jest sposób

Nawilżanie powietrza jest konieczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy ogrzewanie sprawia, że powietrze w domu staje się bardzo suche. Niektórzy szybko dostrzegają zmianę, ponieważ mogą pojawić się kłopoty z oddychaniem czy brakiem koncentracji, inni dopiero po czasie, a wtedy najbardziej dostrzegalne objawy to suche włosy czy problemy z cerą. Niestety, ogrzewanie ma niekorzystny wpływ dla zdrowia.
Nawilżacz
Napisał: Joseph Brent
Na podstawie: http://www.flickr.com
Całe szczęście jest na to sposób - nawilżacz powietrza - nawilżacz powietrza. Ale jaki kupić? Jednymi z nich będą nawilżacze na kaloryfer. Czyli – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa kompleksowe układanie kostki brukowej oraz działanie jest nieskomplikowane. To najzwyklejsze ceramiczne lub stalowe pojemniki, jakie służą do zawieszania na kaloryfer. Ciepło z grzejnika sprawia, iż woda w nich zawarta paruje, a dzięki temu delikatnie nawilża powietrze. Inny|, bardziej skomplikowany typ, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje wytwarzają ciepłą mgiełkę. Ich metoda działania jest mało skomplikowana i przypomina zasadę działania nawilżaczy tradycyjnych. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze z zewnątrz, które dostaje się do nawilżacza, ulega wymieszaniu z cząsteczkami zimnej wody. Tak wytworzona mgiełka jest wyrzucana przez urządzenie do pomieszczenia. Taka para jest sterylna (podgrzewanie likwiduje bakterie), niewidoczna i łagodnie podnosi temperaturę w pomieszczeniu.

Polecamy też

Piwnica - z całą pewnością idealne miejsce na spiżarnię albo domowy warsztat

cena
Napisał: Black Red White SA
Bliskość natury, niezwykłe krajobrazy, cicha okolica, czystsze powietrze - mieszkanie na obrzeżach miasta posiada szereg zalet. Nie ma więc nic dziwnego w tym, iż współcześnie mnóstwo ludzi postanawia opuścić świat wielkich blokowisk i wybudować upragnione „cztery kąty” od fundamentów.


Nim jednak, wbijemy pierwszą łopatę, musimy podjąć parę ważnych decyzji.


Następny typ to nawilżacze ewaporacyjne. Tworzą zimną mgiełkę. Ważne jest, iż zamiast podgrzewacza posiadają bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody oraz włączeniu go, pobierane powietrze jest nawilżane i wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. W ten sposób powstaje niewidoczna, zimna mgiełka.

Air Naturel
Napisał: Karl Baron
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatni rodzaj, najbardziej nowoczesny to nawilżacz ultradźwiękowy. Ultradźwięki to nic innego jak fale dźwiękowe o bardzo wysokiej częstotliwości. Te drgania są niesłyszalne dla ucha człowieka, słyszą je natomiast niektóre zwierzęta domowe – psy, koty czy szczury. W nawilżaczach, ultradźwięki są wykorzystywane do rozbijania cząsteczek wody i tworzenia mgiełki. Wydalana przez wentylator na zewnątrz mgiełka, w zależności od rodzaju, może być chłodna albo ciepła. Tego typu rozwiązanie jest zastosowane w większości modeli. W odróżnieniu od mgiełki wywarzanej przez nawilżacze parowe, jest przeważnie widoczna (bo krople są dosyć spore). Większość nawilżaczy ultradźwiękowych ma wbudowany higrometr, który umożliwia na kontrolę stanu nawilżenia. To jaki nawilżacz powietrza wybierzemy jest zależne od naszych preferencji, pomimo to warto zdecydować się na ten sprzęt.
2022-07-01 07:51:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.