Blacha powlekana jako dzisiejszy materiał służący w obecnym budownictwie

Stosunkowo od niedawna do pokryć także obróbek dachowych dosyć powszechnie
używana jest blacha powlekana. Dziś nastał wysyp ludzi stawiających domki jednorodzinne. Blacha powlekana jest niezwykle popularna ze względu na stosunkowo małą cenę, a przy tym stylistykę i trwałość materiału.
blacha
Napisał: Mark Gaw
Na podstawie: http://www.flickr.com
Użycie szczególnych przetłoczeń czyni, iż przypomina dachówki (blachodachówki), w przeciwieństwie do nich są jednak niezwykle lekkie. Mogą być zalane nawet kilkunastoma warstwami powłok przeciwrdzewnych. Poziom wytrzymałości, solidności na uszkodzenia mechaniczne tudzież koszt zależą od rodzaju ostatniej powłoki, jaka być może być stworzona z żywicy poliestrowej, polichlorku winylu czy poliuretanu z domieszką poliamidu. Ogromną plusem blach powlekanych jest ich wymienialność, co znaczy, że przydają się do krycia kalenic o nachyleniu od 5° aż do 90°, zobacz tutaj przykłady ssab.com/Global/PRELAQ/Datasheets/pl/610_Prelaq%20Polyester.pdf?epslanguage=pl. Blachodachówki są banalne w montażu w zasadzie na grzbietach płaskich również dwuspadowych, kiedy używa się wielkoformatowe panele dosięgające od okapu aż do grani szerokości 80-120 cm i rozciągłość do 15 m.

Spodobał Cię ten artykuł? To zobacz jeszcze to, w tym miejscu także są tylko świetne informacje (https://mtproject.pl/inwestycja/wilkszyn/), które na pewno Cię zainteresują.

Wiele przedsiębiorstw prowadzi hurtową sprzedaż stali. W ich interesach dostępne są również elementy drobnowymiarowe sprawdzające się na kalenicach wielopołaciowych ewentualnie z znaczącą liczbą lukarn.


Polecamy też

Jakiego rodzaju dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwracać uwagę podczas wyboru?

balustrada przy schodach
Na podstawie: pixabay
To dzięki balustradom tak naprawdę możemy bezpiecznie przemieszczać się po schodach. Jak jest dobrze dobrana to jesteśmy w stanie stworzyć niezwykle elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody wkomponują się w tło, czy będą raczej mocnym akcentem wnętrza.

blacha ze śrubami
Napisał: Mark Fickett
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oba systemy mocuje się do łat. Ciężar odpowiednio założonego pokrycia tak bywa nie przekracza 15 kg/m2, zaś jego wytrzymałość to co najmniej 50 lat. Blacha powlekana także zabezpieczona jest folią ochronną, która jest bardzo dobrą osłoną przed zarysowaniami mechanicznymi, na okres transportu. W hurtowej sprzedaży stali natknąć się można na blachy powlekane w szerokiej gamie kolorystycznej. Poza tym mogą być wyposażonym powierzchnie matową, lśniąca bądź teksturową. Blacha (zobacz okazję na- cena blachy ocynkowanej) powlekana ma ogromne zastosowanie począwszy od domowych urzadzeń, armatury, karniszy aż do bram garażowych, okiennic i materiałow wykończeniowych.
2022-12-19 14:15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.